«

»

Sie 23 2015

XVII Rykowisko Galicyjskie w Zagórzu

"Znak Firmowy" imprezyXVII Rykowisko Galicyjskie, plenerowa impreza popularyzująca łowiectwo z jego bogatymi tradycjami i znaczącymi osiągnięciami w hodowli i ochronie zwierząt łownych odbyło się jak co roku w Zagórzu, zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Od lat formuła tej ciekawej imprezy jest taka sama. W programie są stałe konkursy dla dzieci i sympatyków łowiectwa (w strzelaniu z broni pneumatycznej, wiedzy o łowiectwie, pokazy ptaków łowczych i pracy psów myśliwskich, terenowej oceny poroża i na nalewkę myśliwską, konkurs sygnałów myśliwskich w wykonaniu solowym i zespołowym), a koronnym konkursem są Otwarte Mistrzostwa Galicji w Naśladowaniu Głosu Jelenia.
Uczestniczyła w nim stosunkowo niewielka grupa myśliwych, reprezentowana głównie przez koła łowieckie Okręgu Krośnieńskiego. Konkurs wygrał kol. Gerard Barański z koła Zakucie - główna arena imprezyRYŚ” z Ustrzyk Dolnych, który również pokonał startujących w drugiej, typowo łowieckiej konkurencji, tj. terenowej oceny poroży jeleni. Niech nam godnie króluje co najmniej do następnego roku, a bór niech mu darzy medalowym bykiem, którego rykowiskowy głos tak wiernie naśladował!
Imprezie towarzyszył kiermasz artykułów łowieckich, pamiątkarskich i rękodzieła artystycznego, były stoiska z przekąskami, ciastami domowymi i napojami,  serwowano wszystkim chętnym bogracz – mało znaną potrawę z kuchni polowej, a wszystko w atmosferze pikniku, przy muzyce folk zespołu Staszka Derenia. Biesiada myśliwska z udziałem władz samorządowych województwa, łowieckich i Lasów Państwowych, połączona z dyskoteką pod gwiazdami zakończyła tę udaną, tegoroczną zagórską imprezę.
Na otwarcie - prezentacja Pocztów Sztandarowych Kół Łowieckich Awanti - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sanoka Łowiecka literetura szkoleniowa
Popularna literatura łowiecka Artystyczne wyroby z porożaSzef kuchni polowej serwuje bograczNajpiękniejsze - wyżły węgierskieGończy polski - kapitalny pomocnik na łowach Słowacki kopov - spokojny pies dla spokojnego myśliwegoWyżeł szorstkowłosy - kapitalny pies na ptactwoPokaz pracy ptaków łowczychSolowy występ choreograficzny na otwarcie dyskoteki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *