«

»

Wrz 14 2018

Krośnieński wernisaż

Na wystawieZgodnie z wcześniejszymi planami 12 września w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej otwarta została wystawa moich prac, zatytułowana NATURA I ARCHITEKTURA. Na wernisaż przybyła niewielka grupka miłośników malarstwa olejnego, która zrezygnowała z odbywającej się w pobliskiej Korczynie dużej imprezy kulturalnej, mającej dużo większą rangę niż skromna prezentacja amatorskiej twórczości malarskiej.
Na wystawie zaprezentowałem w sumie 30 obrazów tworzących dwie kolekcje tematyczne, którym jestem dość wierny od kilku lat: Kustosz wystawy Jolanta ŁachNATURA – a ściślej portrety zwierząt łownych w ich naturalnym środowisku i ARCHITEKTURA – jako dość wierne przedstawienie starych obiektów sakralnych w postaci drewnianych cerkiewek południowo-wschodniej Polski i przydrożnych kapliczek, które przetrwały wojenne zawieruchy stanowiąc znakomite ukraszenie rodzimego pejzażu.
Zarówno pierwszy, jak i drugi temat jest bardzo szeroki, więc przedstawione prace stanowią niewielką część wszystkich prac, które poświęciłem temu pięknu, pięknu przyrody i dzieła ludzkich rąk.

NaturaArchitekturaNatura
Architektura NaturaNatura

 

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *